Dlaczego medycyna estetyczna zyskuje coraz większą popularność?

Ze skutkami upływu czasu ludzie zmagają się praktycznie od zawsze – już w starożytności odbywały się pierwsze zabiegi związane z rekonstrukcjami części twarzy, czy zabiegi kosmetyczne. Jednak wraz z rozwojem klasycznej medycyny rozwijała się i rozwija do dzisiaj nie tylko chirurgia plastyczna, ale także medycyna estetyczna, która jest jej znacznie mniej inwazyjnym odpowiednikiem.

Czym jest medycyna estetyczna?

Jak łatwo zauważyć, medycyna estetyczna jest działem klasycznej nauki o leczeniu chorób. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że zabiegi estetyczne są skierowane głównie do osób zdrowych, którym zależy jedynie na poprawieniu kondycji skóry oraz ogólnego wyglądu ciała. Podobnie jak działania chirurgiczne, zabiegi estetyczne także przynoszą niemal natychmiastowy skutek, jednak są znacznie mniej inwazyjne, bezpieczniejsze dla pacjenta oraz tańsze – nie wymagają bowiem użycia aż tak kosztownego sprzętu medycznego oraz zajmują znacznie mniej czasu.

nici liftingujące

Wypełniacze i stymulatory – skuteczne sposoby na zmarszczki

Zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na skuteczną walkę ze zmarszczkami, doskonale zastępują bardzo inwazyjne działania chirurga. Aby pozbyć się bruzd z czoła, okolic oczu oraz ust nie musimy decydować się na naciągnięcie skóry czy usunięcie jej nadmiaru – zamiast tego wystarczy zastosować wysokiej jakości wypełniacze. HA Juvederm czy Stylage M to sprawdzone preparaty wzbogacone o kwas hialuronowy. Za pomocą specjalnych igieł lekarz wstrzykuje substancję pod skórę, aby ta wypełniła nieestetyczne wgłębienia. Ponieważ ten organiczny związek chemiczny stanowi budulec naszych tkanek, wypełnienie nim wgłębień przyczynia się także do stymulacji komórek, które znacznie szybciej się regenerują. Dzięki temu skóra jest nawilżona, zregenerowana i prezentuje się lepiej niż przed zabiegiem.

Medycyna estetyczna a poprawienie jędrności skóry

Kiedy czas sprawi, że zmiany na naszej skórze są znaczne i wypełniacze nie przyniosą już zamierzonego efektu, nie zawsze musimy od razu odwiedzać specjalistę od chirurgi plastycznej. Medycyna estetyczna oferuje nam rozwiązania mniej inwazyjne, które charakteryzują się równie skutecznym działaniem, jak krojenie skalpelem. Jednym z nowoczesnych rozwiązań są nici liftingujace PDO – sklep internetowy wyposaża w nie gabinety medycyny estetycznej, które coraz częściej mają w swojej ofercie ten zabieg.

Usługi medycyny estetycznej są tak popularne, ponieważ nie niosą za sobą tak dużego ryzyka, jak działania prowadzone przez chirurga. Efekt jest zauważalny właściwie od razu po zakończeniu działań lekarza i zwykle jest bardzo naturalny. Klientów przyciąga także znacznie bardziej przystępna cena niż w przypadku rozwiązań chirurgicznych.


Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl