Mezoterapia – sposób na dogłębne odżywienie skóry

Zabieg mezoterapii jest przełomowym sposobem w walce ze starzeniem się skóry, wypadaniem włosów czy cellulitem. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry odżywczych preparatów, które mają odżywić i w efekcie zregenerować miejsca, które tego potrzebują. Jak działa i jakie korzyści przynosi mezoterapia?

Odpowiednie nawilżenie i regeneracja twarzy

Problem suchej skóry dotyka bardzo wiele osób. Stosowane kremy i balsamy często nie pomagają w walce z tym kłopotem. Pozbawione wody ciało znacznie szybciej się starzeje, ponieważ witaminy, składniki odżywcze i substancje wypełniające potrzebują jej, by mieć pozytywny wpływ na organizm. Podczas zabiegu do warstwy właściwej skóry wnikają substancje odżywcze, w które wzbogacone są preparaty do mezoterapii. Nie ma znaczenia, jaką metodę leczenia wybierzemy – igłową czy bezigłową – zawarte w specyfiku związki poprawią ogólny wygląd i koloryt cery, wypełnią zmarszczki oraz nawilżą skórę.

Wybór odpowiedniego specyfiku do mezoterapii

preparaty do mezoterapii

Jeżeli mówimy o mezoterapii jako zabiegu medycyny estetycznej mającym wpływ na złagodzenie objawów procesu starzenia się skóry, warto zastanowić się, jakie substancje odżywcze znajdziemy w preparatach stosowanych podczas tej metody leczenia. Jedną z możliwości jest produkt o nazwie Kolagen Linerase – jego głównym składnikiem jest białko, które wyróżnia się znaczną elastycznością. Tego typu preparaty będą miały działanie przeciwzmarszczkowe i opóźniające starzenie. Jeśli zależy nam na odżywieniu skóry i poprawieniu jej kondycji lepiej wybrać środki z gamy NCTF HA 18. Środki te są bogate w składniki aktywne, witaminy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe oraz inne substancje pozytywnie wpływające na kondycję skóry.

Jak uzyskać długotrwały efekt mezoterapii?

Zabieg medycyny estetycznej, który pozytywnie wpływa na kondycję wszystkich warstw skóry, ma efekt tymczasowy. Właśnie dlatego, w większości przypadków zaleca się regularne powtarzanie mezoterapii. Ilość zabiegów w serii jest zależna od aktualnego stanu skóry pacjenta, który korzysta z usług gabinetu kosmetycznego. Najczęściej zaleca się wykonanie 3-6 aplikacji w odstępach około 14 dni – dzięki temu uzyskany efekt będzie utrzymywał się przez dłuższy czas.

Jeżeli poszukujemy zabiegu, który dogłębnie odżywi naszą skórę, warto rozważyć skorzystanie z mezoterapii. Leczenie tym sposobem jest praktycznie bezinwazyjne, a jego efekty z pewnością będą zauważalne już po pierwszej sesji. Jeżeli mamy problem z dobraniem preparatu odpowiedniego do swojej cery, warto poprosić o pomoc specjalistę przeprowadzającego mezoterapię.


Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl