Top 6 preparatów do mezoterapii

O ile nie każda, to z całą pewnością większość kobiet dąży do tego, by ich skóra była piękna, młoda oraz sprężysta. Czasem jednak z różnych względów może się to okazać nieco utrudnione, ale czy jest to równoznaczne z określeniem „niemożliwe”? Absolutnie nie! Dobrym rozwiązaniem jest mezoterapia, czyli zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczych. Jakich? Są to specjalne preparaty, nazywane również koktajlami, o których więcej dowiecie się z poniższego tekstu - zapraszamy!

Preparaty do mezoterapii - działanie

wypełniacze Stylage

Ostatnimi czasy mezoterapia igłowa jest niezwykle popularnym zabiegiem. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Przede wszystkim ze względu na rozmaite zamienniki profesjonalnych środków, które są dostępne na rynku. Jak się okazuje, nawet najzdolniejszy lekarz nie będzie w stanie odpowiednio wykonać zabiegu, jeżeli sam preparat będzie niskiej jakości. Mowa między innymi o często stosowanych budżetowych koktajlach z Chin, nierzadko generujących więcej szkód aniżeli zysków. Mogą powodować odczuwanie dyskomfortu, a nawet i niebezpiecznych powikłań. By dokonać dobrego wyboru, przedstawiamy top 6 preparatów w oparciu o nasze doświadczenie.

Stylage M

Jest to preparat na bazie antyoksydantów oraz kwasu hialuronowego. Głównymi zaletami jest możliwość łatwego rozprzestrzeniania się w skórze, dzięki czemu efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Za pośrednictwem Stylage M można błyskawicznie wygładzić zmarszczki, ujędrnić oraz uelastycznić skórę, ale też wypełnić defekt lub powiększyć objętość ust. Na rynku dostępne są dwa warianty wcześniej wspomnianego preparatu - z zawartością lidokainy, czyli środka przeciwbólowego, jak i bez niego.

Meso BB Glam

Koktajl tego rodzaju jest przeznaczony dla europejskiego fototypu skóry. Co wyróżnia taką skórę? W szczególności brak nadmiarów żółtych oraz różowych tonów. Jeśli chodzi o stosowanie, Meso BB Glam jest wprowadzany poprzez mikronakłucia w głębsze warstwy naskórka. Zaletą jest duża zawartość witamin i minerałów, dzięki czemu cera zostanie skutecznie rozświetlona.

Xela Rederm

Tym, co wyróżnia powyższy preparat, jest dodanie obok kwasu hialuronowego, dodatku kwasu bursztynowego. Dzięki temu koktajl ma wpływ - jako jedyny na rynku - na procesy metaboliczne zachodzące w skórze. Oznacza to, że poprawia żywotność komórek, zwiększa odporność i odnowę skóry, a dodatkowo opóźnia jej proces starzenia się.

Neauvia Intense

Co sprawia, że Neauvia Intense pojawia się w naszym zestawieniu? Przede wszystkim wyższe stężenie kwasu hialuronowego, czego efektem jest fantastyczny efekt objętościowy. W efekcie, miejsce zastrzyku jest naturalnie uwydatnione. Dodatkowo zastosowanie innowacyjnego podejścia sprawia, że wypełniacz łatwo adaptuje się w skórze.

Dr. Cyj

Preparat firmy Dr. Cyj polecany jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy borykają się z problemem wypadających włosów. 10 lat pracy nad tego rodzaju koktajlem zaowocowało nowatorskim podejściem do preparatów przeznaczonych do mezoterapii. Dlaczego? Głównie z tego względu, że jest to pierwszy środek, który nie posiada w swoim składzie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Uvederm Ultra

Uvederm to nowoczesna linia preparatów, która zapewnia widoczne efekty zaraz po zabiegu. Zawdzięcza się to między innymi specjalnemu usieciowaniu kwasu hialuronowego, ale też chlorowodorkowi lidokainy, służącemu jako środek przeciwbólowy podczas zabiegu. Zaletą jest swego rodzaju uniwersalność, ponieważ produkty tej firmy można dopasować do zróżnicowanych celów.

Mamy nadzieję, że ten krótki wpis i kilka słów o każdej z firm pozwoli Wam wybrać najlepszy produkt tak, aby spełniał oczekiwania. Warto bowiem pamiętać, że zakup dobrego preparatu do mezoterapii jest niezwykle istotny - stosowanie niesprawdzonych zamienników może doprowadzić nawet do przykrych konsekwencji zdrowotnych.


Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl