Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Właściwie każda kobieta chciałaby pozostać piękna i młoda pomimo upływającego czasu. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że zabiegi medycyny estetycznej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wielu pań na całym świecie. A wszystko to za sprawą cudownej substancji, jaką jest kwas hialuronowy. Jakie ma zastosowania i dlaczego jest tak bardzo popularny?

Czym jest kwas hialuronowy?

stylage

O kwasie hialuronowym możemy usłyszeć nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale także w reklamach kosmetyków służących do pielęgnacji twarzy i ciała. Dlaczego substancja ta jest tak chętnie stosowana przez producentów kremów, balsamów oraz wypełniaczy zmarszczek? Otóż kwas hialuronowy to naturalnie występujący w organizmie człowieka związek chemiczny odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze właściwej. Odpowiednia jego ilość w ciele sprawia, że skóra jest sprężysta, a na jej powierzchni nie pojawiają się zmarszczki. Niestety z wiekiem oraz pod wpływem szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV, zawartość tego składnika w skórze spada, i zaczynają uwydatniać się efekty starzenia. Aby tego uniknąć wykorzystuje się ampułki z kwasem hialuronowym, które są bardzo popularne w zabiegach medycyny estetycznej — stosowane są nie tylko do modelowania twarzy. Preparaty, takie jak Stylage Hydro Max pomogą w nawilżeniu szyi, dekoltu oraz grzbietu dłoni, wspierając gospodarkę wodną w skórze.

Kwas hialuronowy do korekty twarzy

W gabinetach kosmetycznych możemy znaleźć bardzo wiele różnych preparatów stworzonych z myślą o modelowaniu i korygowaniu twarzy. W większości przypadków to kwas hialuronowy stanowi główny składnik tego rodzaju specyfików. Jest on bardzo skuteczny podczas wypełniania zmarszczek, a dodatkowo właściwie nie uczula. Wśród propozycji gabinetów medycyny estetycznej dostępnych jest wiele produktów dedykowanych całej twarzy np. wypełniacz Princess Filler. Do korygowania i wypełniania ust polecany jest między innymi preparat Juvederm Ultra Smile – wypełniacz, którzy umożliwia skuteczne odmłodzenie skóry, nie pozostawiając efektu przerysowania, dzięki czemu po zabiegu twarz wciąż będzie wyglądała naturalnie. Lekarze i specjaliści od medycyny estetycznej oferują jednak znacznie więcej preparatów i z pewnością chętnie doradzą, który z nich sprawdzi się w przypadku naszej cery, rodzaju i głębokości zmarszczek oraz ogólnego stanu zdrowia.

Ampułki z kwasem hialuronowym, zwanym przez niektórych eliksirem młodości, od 1996 roku stanowią ważny element medycyny estetycznej. Substancja ta posiada wiele zalet, przez co z pewnością będzie jeszcze długo stanowiła jeden z głównych składników wypełniaczy zmarszczek.


Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl