Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Utrata kolagenu jest głównym czynnikiem starzenia się skóry. Kolagen to białko włókniste, które odpowiada za elastyczność, jędrność i tężyznę skóry. Kiedy zawartość kolagenu w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem, pojawiają się typowe oznaki starzenia, takie jak zwiotczenie i suchość skóry, rozstępy, cellulit oraz zmarszczki. Zadaniem biostymulatorów jest aktywacja odnowy kolagenu w skórze, a tym samym pomoc w odbudowie jej wewnętrznej struktury i objętości.
Co to jest biostymulator tkankowy?
Biostymulatory tkankowe to produkty wykorzystywane w medycynie estetycznej (przeciwstarzeniowej), które służą do bioregeneracji skóry.
Do grupy biostymulatorów tkankowych zaliczamy produkty na bazie kolagenu, aminokwasów, polinukleotydów, hydroksyapatytu wapnia, bursztynianu sodu czy osocza bogatopłytkowego.
Wszystkie te produkty mają jedną wspólną cechę - zdolność pobudzania produkcji kolagenu w naszej skórze. Biostymulatory tkankowe po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości jak również jakości skóry.
Na czym polega zabieg?
Procedura zabiegowa polega na podskórnym podaniu preparatu przez lekarza za pomocą kaniuli (tępo zakończonej igły) lub konwencjonalnej cienkiej igły. Metodę cechuje niewielka inwazyjność w skórę i wysokie bezpieczeństwo.
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Jednak na życzenie pacjenta lekarz może zastosować krem znieczulający. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, niekiedy delikatnie opuchnięta. Jest to naturalny proces, ustępujący w ciągu kilku godzin.
Jak to działa?
Ponieważ działanie stymulatorów tkankowych sprowadza się do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, efekty zabiegu z wykorzystaniem biostymulatorów pojawiają się stopniowo - zauważalne są zwykle po upływie około 6 tygodni.
W celu uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni - w zależności od specyfikacji stosowanej formuły. Po zakończeniu całej serii z użyciem stymulatorów tkankowych efekt utrzymuje się od 1,5 roku do nawet 2 lat.
Biostymulatory tkankowe - dla kogo?
Zabieg bioregeneracji skóry jest zalecany zarówno młodym osobom - jako prewencja anti-aging, jak i osobom, które zauważają u siebie utratę elastyczności i jędrności skóry, zmarszczki oraz utratę prawidłowego owalu twarzy.
Na jakie obszary ciała stosować?
Zabieg najczęściej stosuje się w obrębie skóry:
- twarzy
- szyi
- dekoltu
- grzbietu rąk
- ramion
- obszaru pod kolanami
- łokci
Podsumowując, biostymulatory tkankowe doskonale sprawdzą się tam, gdzie pragniemy uzyskać naturalny lifting skóry bez użycia skalpela.
Biostymulacja stała się ostatnio niezwykle popularną metodą odmładzania skóry z oznakami starzenia. Na rynku pojawiają się wciąż nowe, skuteczne stymulatory tkankowe zawierające różne substancje czynne. Ich innowacyjne formuły i wielokierunkowe działanie podbijają serca zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą cieszyć się młodym wyglądem przez długie lata.
Warto pamiętać, iż każdy preparat przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej powinien posiadać dedykowany certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Odpowiedni dokument poświadcza oryginalność produktu co redukuje ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych do minimum.
INNI PRZECZYTALI TAKŻE:
POWIĘKSZANIE UST KWASEM HIALURONOWYM - MAŁY ZABIEG, WIELKA ZMIANA!
Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl