W jakich zabiegach medycyny estetycznej sprawdza się kwas hialuronowy?

Coraz większą popularnością i zainteresowaniem wielu osób cieszą się zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Wiele gabinetów oferuje tego typu usługi, dlatego wśród licznych produktów i propozycji ciężko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W takim razie kiedy warto sięgnąć po tę cudowną substancję?

Wypełniacze nie tylko do ust i zmarszczek twarzy

Kwas hialuronowy jest popularnie stosowany w walce z oznakami starzenia się, ponieważ jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Wstrzyknięcie tego typu wypełniaczy w skórę sprawia, że szybko się one wchłaniają, nie powodują reakcji alergicznych oraz deformacji miejsc, w których odbyła się aplikacja. Większość osób mylnie kojarzy preparaty głównie z zabiegami wykonywanymi na twarzy. Linie Juvederm Ultra oraz wielu innych producentów ma w swojej ofercie także kwas hialuronowy, który sprawdzi się podczas wypełniania ubytków ciała (na dłoniach, szyi, dekolcie), poprawiania kształtu piersi, ud, łydek czy pośladków oraz niwelowania blizn.

wypełniacze Filorga

Jakich zmarszczek można pozbyć się, stosując kwas hialuronowy?

Ze względu na to, że oznaki starzenia najbardziej uwydatniają się na twarzy, większość preparatów żelowych, w których ten organiczny związek chemiczny stanowi składnik podstawowy, skupia się właśnie na tej partii ciała. Wypełniacze Filorga świetnie sprawdzają się podczas modelowania kształtu twarzy. Poprawiają owal, odbudowują objętość, uwydatniają kości policzkowe oraz sprawiają, że cera prezentuje się młodziej. Jeśli chcemy podjąć walkę z wyraźniejszymi bruzdami w okolicach oczu, czoła, nosa czy policzków warto zdecydować się na preparat taki jak Princess Volume – lidokaina, o którą został wzbogacony, działa przeciwbólowo, dzięki czemu zabieg jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu?

Podskórne aplikowanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem, który kwalifikuje się do medycyny estetycznej. Wymaga więc od pacjentów pewnego przygotowania się, aby przebiegł bez żadnych komplikacji. Przede wszystkim osoba decydująca się na wstrzyknięcie substancji powinna 7 dni przed zabiegiem nie przyjmować żadnych leków zaburzających krzepliwość krwi – salicylanów, aspiryny, ibuprofenu itd. Nie zalecane jest także korzystanie z sauny, solarium oraz łaźni parowej, gdyż wahania temperatur podnoszą ciśnienie.

Kwas hialuronowy sprawdza się w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Służy do modelowania twarzy, korygowania zniekształceń i wypełniania zmarszczek. Należy jednak pamiętać, że substancja ta jest wchłaniana przez skórę, a więc zabiegi należy powtarzać, aby utrzymać efekt przez dłuższy czas.


Dermafillers Sp. z o.o. | ul. Siedmiogrodzka 1/1, 01-204 Warszawa, woj. mazowieckie | kontakt@dermafillers.pl